SOPA Home AIMS Sign In

Online Reports Display

Club Shoot
Sat, 07 April 2018
Sydney Olympic Park Archery Centre
Archer Name Target Category Bow Round Type 1 2 3 Total Score % of Capability Old Handicap New Handicap Xs 10s Notes
# 1  Saskia Boe  17 Cub Girls CF Junior Canberra 214 242 266 722 1010 112.3% 29 35 6 15 All Gold
# 2  Bradley Heffernan  15 Men RF Junior Canberra 207 246 251 704 940 104.5% 33 36 1 7 All Gold
# 3  Giorgio Vasiliades  10 Intermediate Boys RF Short Canberra 243 258 274 775 923 102.6% 58 61 11 18 All Gold
# 4  Tyla Cordingley-Sheehan  17 Cub Girls RF Junior Canberra 223 229 259 711 920 102.3% 36 38 4 10 All Gold
# 5  Anton Zawadeckyj  12 Master Men CF Short Canberra 277 286 291 854 919 102.2% 78 82 15 53 All Gold; All 10s
# 6  Derek Cable  3 Men CF FITA 900 (Canberra) 275 287 287 849 919 102.2% 86 90 13 47 All Gold
# 7  Elise Kayla Grech  7 Cadet Girls CF Short Canberra 239 249 273 761 913 101.5% 57 59 8 16
# 8  Maryka Zawadeckyj  12 Women CF Short Canberra 260 263 281 804 912 101.4% 66 68 8 33 All Gold
# 9  Ammrutha Vashetharan  14 Cub Girls RF Junior Canberra 268 278 287 833 906 100.7% 63 65 15 39 All Gold
# 10  Branden Tse  16 Cub Boys RF Junior Canberra 248 264 283 795 902 100.3% 54 55 8 24 All Gold
# 11  Anthony Quinn Espolong  5 Men CF FITA 900 (Canberra) 264 280 287 831 896 99.6% 87 87 16 39 All Gold
# 12  Hassy Sfar  8 Men CF FITA 900 (Canberra) 282 279 281 842 895 99.5% 91 91 17 47 All Gold
# 13  Diana Naehrig  15 Women RB Junior Canberra 181 229 273 683 893 99.3% 35 35 5 14 All Gold
# 14  Kevin Gillett  15 Veteran Men RB Junior Canberra 230 238 272 740 893 99.3% 44 44 4 17 All Gold
# 15  Alessandro Barbosa  2 Men RF FITA 900 (Canberra) 260 253 274 787 891 99.1% 76 76 2 24 All Gold
# 16  Raymond Duproy  13 Veteran Men RF Junior Canberra 241 246 274 761 888 98.7% 49 49 3 18 All Gold
# 17  Gino Melisi  8 Men CF FITA 900 (Canberra) 251 263 280 794 886 98.5% 79 79 11 31 All Gold
# 18  Sho Tzin Shim  2 Men CF FITA 900 (Canberra) 265 267 292 824 885 98.4% 88 88 11 37 All Gold; All 10s
# 19  Michael Hennessy  1 Master Men RF FITA 900 (Canberra) 249 255 280 784 883 98.2% 77 77 8 24 All Gold
# 20  Gabriel Buckland-Willis  6 Cadet Boys CF FITA 900 (Canberra) 242 205 273 720 882 98.0% 64 64 13 20 All Gold
# 21  Julie-Ann Edser  4 Veteran Women CF FITA 900 (Canberra) 250 251 263 764 880 97.8% 73 73 6 17 All Gold
# 22  Louise Mollart  18 Master Women RB Junior Canberra 188 201 248 637 880 97.8% 30 30 0 7 All Gold
# 23  Fran Boyle  13 Master Women RF Junior Canberra 206 225 248 679 879 97.7% 36 36 6 13
# 24  Kuytim Alikay  13 Veteran 70+ Men RB Junior Canberra 238 233 279 750 875 97.3% 49 49 7 22 All Gold
# 25  Robert Young  14 Veteran Men RF Junior Canberra 238 258 280 776 872 96.9% 56 56 4 22 All Gold
# 26  Richard Edser  4 Veteran 70+ Men CF FITA 900 (Canberra) 243 257 260 760 870 96.7% 74 74 4 18
# 27  Mark Cordingley  17 Master Men RF Junior Canberra 216 255 274 745 869 96.6% 49 49 8 23
# 28  Throestur Hrafnsson  1 Men RF FITA 900 (Canberra) 233 233 247 713 867 96.4% 65 65 2 13
# 29  Cliff D'Silva  10 Master Men RF Short Canberra 206 218 252 676 867 96.4% 49 49 2 9
# 30  Christopher King  3 Master Men CF FITA 900 (Canberra) 275 275 288 838 857 95.3% 106 106 18 43 All Gold
# 31  Marco Sulser  9 Men RF Short Canberra 206 239 236 681 856 95.2% 51 51 3 8
# 32  Michael Rahme  16 Cadet Boys RF Junior Canberra 184 224 272 680 855 95.1% 39 39 5 16
# 33  Daniel Hunter  6 Men CF FITA 900 (Canberra) 266 279 283 828 851 94.6% 104 104 16 39 All Gold
# 34  Shpressa Thomson (Alikay)  14 Master Women RF Junior Canberra 170 210 259 639 844 93.8% 34 34 3 11
# 35  Norman Sim  5 Veteran Men RF FITA 900 (Canberra) 218 239 251 708 825 91.7% 71 71 2 9
# 36  Pearly Sim  7 Veteran Women CF Short Canberra 218 248 254 720 797 88.6% 71 71 2 11
# 37  Rebecca Woods  6 Women COMPOUND PARA W1 FITA 900 (Canberra) 190 193 232 615 779 86.6% 60 60 5 9
# 38  William Lawlor  9 Men RB Short Canberra 198 232 260 690 771 85.7% 69 69 2 8
# 39  Peter Hale  11 Veteran 70+ Men L Short Canberra 158 192 223 573 756 84.1% 46 46 0 8
# 40  Gregor Whiley  18 Veteran Men RB Junior Canberra 169 200 253 622 713 79.3% 52 52 2 9
# 41  Raymond Broady  11 Veteran Men L Short Canberra 110 148 168 426 640 71.2% 36 36 0 1
# 42  Dareen Hassan  18 Cub Girls RF Junior Canberra 40 75 158 273 546 60.7% 9 9 1 4 PB;
# 43  Tim Buckland  16 Master Men CF Junior Canberra 254 252 270 776 0 00.0% 0 51 14 25 All Gold
# 44  Ruoshi Chen  4 Men CF FITA 900 (Canberra) 269 280 280 829 0 00.0% 0 86 13 36 All Gold
# 45  Kevin Curran  11 Veteran Men RB Short Canberra 201 232 262 695 0 00.0% 0 49 4 12 All Gold
# 46  Arto Kokkonen  9 Master Men RF Short Canberra 164 99 0 263 0 n/r 49 49 0 2 DNF;
# 47  Dari Mollart  19 Cub Girls RB Junior Canberra 0 0 0 0 0 n/r 9 9 0 0 DNF;
NOTES: DNF = Did Not Finish; PB = Personal Best; All Gold = End of 9s, 10s and/or Xs; All 10s = End of 10s and/or Xs;
EQUIPMENT: RF = Recurve Freestyle; RB = Recurve Barebow; CF = Compound Freestyle; CB = Compound Barebow; LF = Longbow; XF = Crossbow;